• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/canbabanakliyat
  • https://twitter.com/Bestem06

Dikkat Edilmesi Gerekenler


Eşya taşıma hizmeti öncesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi eşya taşımını gerçekleştirecek olan firmanın bu hizmeti sağlayabilmesi için gerekli yetki belgelerinin olup olmadığıdır. Günümüzde özellikle nakliye hizmeti sağlayan birçok firmanın Ulaştırma Bakanlığının zorunlu kıldığı K1 ve K2 yetki belgeleri yoktur.

Bu gibi firmalar yetki belgeleri olmadığı gibi eşya taşımında da profesyonel ve kurumsallıktan uzaktırlar. Bir diğer önemli noktada nakliye hizmetini sağlayacak olan firmanın çalışanlarının işinde ehil sahibi, deneyimli ve titiz olup olmadığıdır. Nakliye hizmetini yapan kişilerin bu gibi özellikleri olmaması eşyanıza zarar gelme riskini arttırır. Bu gibi firmalar ile nakliye hizmetini sonu hüsranla bitecektir. 
Evden eve nakliyede bir diğer hususta nakliye hizmeti sağlayan firmanın kurumsallığıdır. Yani firmanın bu zamana dek hizmet verdiği kuruluşlar, kurumlara bakmalısınız.

Bu gibi referans sahibi olmayan nakliye firmaları ile hizmet almayınız. Eşyanızın taşınması için anlaştığınız firma ile mutlaka sözleşme yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir sözleşme yapmadan eşya taşımı gerçekleştirdiğiniz durumda oluşabilecek olumsuz durumlar karşısında hiçbir hukuki yaptırım söz konusu olamaz. Bu yüzden alacağınız hizmet doğrultusunda mutlaka sözleşme yapınız. 
Nakliye hizmetini sağlayan firmanın araçlarının uygunluğunu kontrol ediniz. Aracın eşya taşıma için uygun kasası olduğu, dışarıdan gelebilecek her türlü etkene karşı eşyanızın zarar görmeyeceğinden emin olmalısınız

Buradaki en önemli bir diğer hususta ne kadar profesyonel bir firma ile nakliye hizmeti alsanız dahi herhangi bir sebepten ötürü doğal afet, yangın, kaza ve benzeri durumlar söz konusu olduğunda eşyalarınıza zarar riski mutlaka vardır. Bu yüzden nakliye hizmetinde eşyalarınız mutlaka sigortalanmalıdır. Canbaba evden eve nakliyat olarak firmamız nakliye öncesi ekspertiz hizmeti ile eşyanın miktarı ve cinsine göre eşyalarınızın listesini oluşturup güvenle sigortalamaktayız. Ankara Canbaba Nakliyat olarak aklınızdaki her türlü soru için kurumumuzu günün her saati arayabilirsiniz.

Anlık
Yarın
3° -1°
AlışSatış
Dolar3.79413.8093
Euro4.63534.6538
İller Arası Mesafe